У більшості випадків використання систем під моноскло (однолисткове скло), заповненням в них є загартоване скло, товщиною у 8 або 10мм. Але на вимогу Замовників або проектантів, згідно з технічним завданням, можливе використання Триплексу або Загартованого Триплексу.
Загартоване скло
Це листове скло, що отримується нагріванням до температури 650—680 °C з наступним швидким рівномірним охолодженням холодним повітрям з обох сторін. В результаті такої обробки, скло отримує підвищену міцність, термостійкість і безпеку при руйнуванні. Розбиваючись, таке скло руйнується на безліч дрібних осколків з тупими гранями, які не здатні заподіяти серйозної травми.
Загартоване скло стає більш стійким до ударів та температурних перепадів. Міцність загартованого скла на удар і на вигин більш ніж у 5-7 разів вища, ніж у звичайного скла.
Триплекс
Це кілька аркушів скла, з’єднаних спеціальним полімерним складом. Останній, застигаючи під впливом ультрафіолетового випромінювання або певної температури, міцно скріплює скляні шари в цільну конструкцію.
Триплекс характеризують як безпечне, надміцне та зносостійке скло. Навіть якщо його вдалося розбити, то на триплексному склі утворюється характерна мережа тріщин, що нагадує павутину. Але воно й надалі продовжує захищати від проникнення, так як тримається на полімерній плівці.
Головною перевагою триплексу залишається захисна функція. До недоліків тришарового скла відносять його підвищену вартість
Загартований триплекс
Найбільш досконалий варіант тришарового скла. Дві панелі попередньо загартованого скла, з’єднані спеціальним полімерним складом. Його міцність в 7 разів перевищує міцність триплексу сирого (незагартованого). Може використовуватись як несуча конструкція. Він увібрав у себе найкращі характеристики загартованого та триплексного скла.
Загартовані склопакети
У розсувних системах під склопакет, PanoramGlass радить використовувати лише склопакети з загартованого скла (загартовані склопакети). Це два паралельно розміщених загартованих скла, скріплені між собою по контуру дистанційними планками та герметиком. Простір між загартованими панелями заповнений повітрям, або інертним газом (аргон, криптон). Благородні гази застосовуються для поліпшення енергозберігаючих властивостей склопакета. Всередині може бути також вакуум.
Тоноване в масі загартоване скло
Це звичайне прозоре листове скло, в скломасу якого, у процесі плавлення, додано барвники для тонування та поглинання сонячного випромінювання. Воно зменшує проникнення тепла та світла в будівлі.
Процес його виробництва аналогічний процесу виробництва листового скла. Єдина різниця — змішування барвників зі стандартною сировиною на початковому етапі. Завдяки різним добавкам скло може мати різні кольори.
Переважно тоноване скло буває бронзового (коричневого) та графітового (сірого) відтінків.
Для подальшого використання у розсувних системах безрамного скління, тоноване в масі скло проходить процедуру гартування.
Матове або сатинове загартоване скло
Це непрозоре матове скло, що майже не проглядається на просвіт, але пропускає світло. Воно має ідеальну однорідну та шовковисту поверхню.
Скло сатин може мати покриття як з однієї (односторонній сатин), так і з обох сторін (двосторонній сатин).
Для безрамних розсувних систем підходить сатинове скло, матоване піскоструменевою обробкою.
Піскоструменева обробка або матування скла піскоструєм — це матування скла за допомогою спеціального абразивного матеріалу, що подається під сильним тиском. На поверхні скла утворюються дрібненькі лусочки, які сприймаються оком як матування.
Також є процес матування скла хімічним травленням. Це обробка поверхні скла спеціальними реагентами у виді пасти або гелю, які через певний час позбавляють оброблену поверхню прозорості.
Матування скла непрозорими плівками менш підходить для розсувних систем безрамного скління. Особливо, коли системи експлуатуються на вулиці.
Обробка загартованого скла
Процес виробництва скла, призначеного для наступного загартування, передбачає необхідність його обробки до процесу загартування, оскільки вже загартоване скло неможливо обробити!